دوشنبه سی ام بهمن ۹۶
(0)
(2)
آلبوم موسیقی نوایی
✔️به همت موسسه نشر جوان؛
🔹آلبوم موسیقی "نوایی (آن دگر۲)" رونمایی شد
🔸آیین رونمایی از آلبوم موسیقی نوایی (آن دگر۲) روایتی از مرتضی و مجید یگانه راد، عصر روز پنجشنبه 26 بهمن 1396 با حضور اساتید و استقبال علاقمندان به موسیقی در شهر کتاب دانشگاه تهران برگزار شد.
.
🔻این مراسم در حالی به همت شهر کتاب دانشگاه برگزار شد که اساتید و هنرمندان موسیقی از جمله اردشیر کامکار، کامبیز گنجه ای، عباس سجادی، شهرام صارمی ، سیاوش عبدی و خانوانواده استاد پورعطایی در این آیین رونمایی حضور داشتند و تعدادی از آنان دقایقی کوتاه به سخنوری پرداختند.
🔹آلبوم موسیقی نوایی از مجموعه "آن دگر" حاصل همکاری مرتضی و مجید یگانه راد و زنده یاد استاد غلامعلی پورعطایی حدفاصل سالهای ۸۸ تا ۹۲ در قالب گروه موسیقی رادها می باشد که مجموعه اول آن باعنوان "آن دگر ۱" در سال ۹۴ روانه بازار موسیقی شد.
🔸مجید و مرتضی یگانه راد پیرامون این اثر گفتند :
در تنظیم یا بهتر است بگوییم رنگ آمیزی صوتی آلبوم نوایی سعی شد برای حفظ نواهای ناب مقامی فقط از یک ساز ملودیک (کمانچه) برای ایجاد فضا و بستری مناسب برای آوازهای مقامی استفاده شود (در قطعات باکلام) و همچنین با استفاد از سازهای کوبه ای مختلف سعی شده تنظیم ها و رنگ بندی صوتی مختلف ایجاد شود آن هم در راستای ایجاد تاکیدهای خاص ریتمیک که در متن فضاها و آوازها موجود است برای مثال در قطعه نوایی در برخی لحظات صرفا با اشاره به یک یا چند موتیف خاص ریتمیک که ریتم درونی آوازهاست سعی شده به فضای مورد نظر نزدیک تر شویم باتوجه به اینکه در تمامی قطعات با کلام باتوجه به موارد ذکر شده سعی شده هیچگونه خدشه ای به آوازهای ناب مقامی وارد نشود.
🔸وی افزود:
این قطعات بارها و بارها طی سالهای مختلف بروی صحنه به همراه استاد پورعطایی با تنظیم های مختلف اجرا شده و نتیجه آن را در این آلبوم خواهید شنید .. تا چه قبول افتد و چه در نظر آید ...
🔸گفتنی است اثر موسیقایی"نوایی دگر۲" روایتی از مرتضی و مجید یگانه راد که راوی آن زنده یاد استاد غلامعلی پورعطایی می باشد، طی روزهای آتی در مراکز فروش آلبوم قابل تهیه می باشد.
🔸همچنین در این آلبوم، حسن خدایی نیا(کمانچه)، حسین رضایی نیا(دف)، سوگند عباسی(دف-سازهای کوبه ای)، مرتضی و مجید یگانه راد(پدیدآورنده-تنظیم-تمبک-بندیر و سازهای کوبه ای) به هنرنمایی پرداخته اند و صدابردار میکس و مستر این مجموعه موسیقایی بر عهده ی حسن خدایی نیا می باشد.
گالری تصاویر محصول
 روایتی از : مرتضی و مجید یگانه رادآواز و دوتار : غلامعلی پورعطاییحسین رضایی نیا : دفحسن خدایی نیا : کمانچه
 روایتی از : مرتضی و مجید یگانه رادآواز و دوتار : غلامعلی پورعطاییحسین رضایی نیا : دفحسن خدایی نیا : کمانچه
 روایتی از : مرتضی و مجید یگانه رادآواز و دوتار : غلامعلی پورعطاییحسین رضایی نیا : دفحسن خدایی نیا : کمانچه
تصاویر
بیشتر
گروه موسیقی رادها Radha Music Band
radhamusicband@gmail.com
facebooktwiterinstagramtelegramaparatyouyougoogle
تمامی خدمات و محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.